Plik graficzny reklamy serwisu Tania Domena EU
Załóż konto

Dobry serwer pod stronę WWW.

Serwer serwerowi nie jest równy. Każda oferta różni się jakimiś szczegółami. Jednak nie to jest ważne czym przechwalają sie firmy hostingowe lecz wyniki jakie osiągają. Powstaje teraz pytanie, jakie konkretnie wyniki mamy sprawdzać przy wyborze usługodawcy i jak to zrobić ?

Parametry które warto sprawdzić.
Ważnym parametrem jest tak zwany “UpTime” , informuje on nas dokładnie o czasie dostępności serwera dla internautów. Tylko dzięki temu parametrowi wiesz dokładnie czy dany serwer spełnia wymogi serwera internetowego. Często zdarza się że studenci podłączają komputer w akademiku do sieci i proponują tanie konta na allegro. Takie konta host często nie są dostępne z powodu przeciążenia sieci. Kolejnym ważnym parametrem jest opóźnienie na łączu. Od tego parametru zależy często czas w którym użytkownik internetu otrzyma wszystkie pliki które wyświetlają daną witrynę. Im większe opóźnienie tym dłuższy czas oczekiwania na wyświetlenie się witryny i większa szansa na to że użytkownik zamknie okno i poszuka innej witryny na ten sam temat.

Jak sprawdzić parametry UpTime ?
Aby sprawdzić “UpTime” potrzebujesz znać IP serwera który masz zamiar wykorzystywać. Takie badanie najlepiej przeprowadzać przez trzy miesiące. Należy monitorować około co 5 minut dostępność serwera, tylko w taki sposób poznamy "UpTime" serwera. Średnie wyniki serwerowni na Polskich łączach to 89/95%. Najwyższe notowania posiada oferta Tani-Host.com 99,93% za miesiąc czerwiec 2010r. Średnia dostępność z ostatnich trzech miesięcy 99,874% UpTime (kwiecień,maj,czerwiec 2010r.).

Jak sprawdzić opóźnienie na łączu ?
Jest to o wiele prostsze niż monitorowanie “UpTime” , wystarczy wejść w “Start” (system operacyjny Windows), następnie “Uruchom”. Należy wpisać “CMD” aby otworzyć konsolę. W wierszu poleceń należy wpisać komendę “ping adres domeny/IP serwera”. Po chwili otrzymasz wynik trzykrotnej próby wysłania i odebrania małej paczki danych do i z serwera docelowego. Wynik jasno pokazuje w mili sekundach (ms) czas potrzebny do komunikacji między serwerem a użytkownikiem.

Informacje

Chcę otworzyć własną stronę WWW.

Jeśli chcesz otworzyć swoja pierwsza witrynę internetową lub po prostu swojego własnego bloga, potrzebujesz kilku ważnych elementów. Dzięki naszemu dokładnemu wyjaśnieniu będziesz mógł bez większych problemów oszacować koszty oraz zebrać potrzebne elementy.

Czym jest adres internetowy?

Adres internetowy to określenie na domenę WWW. Jest to ciąg znaków określający nazwę strony. Taki adres rozpowszechnia się w różnych mediach społecznych aby spopularyzować witrynę. Strona WWW z dobrą domeną internetową to prawdziwy wytrych do skarbca. Dobrze rozreklamowana witryna z ciekawą i unikalną zawartością ma możliwość osiągnąć sukces oraz stać się generatorem poważnych zysków.

Uwaga na promocje.

Jeśli widzisz promocję typu “Domena za ZERO zł”, uważaj. Przy takich korzystnych ofertach często kruczki siedzą w regulaminie promocji. Nie każda promocja jest zła, jednak są firmy które nie szanują praw konsumenta, dlatego apelujemy o rozwagę podczas wybierania super promocji.

Czy można zarobić na stronie internetowej

To pytanie zadaje chyba każda osoba która myśli o otwarciu własnej witryny internetowej. Odpowiedź spodoba się wszystkim ponieważ brzmi, tak można zarobić, a wysokość wpływów jest ograniczona czasem i zapałem prowadzącego. Do wyboru mamy kilka modeli zarobkowych, w zależności od chęci zaangażowania można wybrać odpowiedni system dla siebie.