Załóż konto

Haczyki w promocjach, strzeż się !

Od dawna wiadomo że na większość ludzi słowo “Promocja” działa jak magnes. Większość osób chętnie dokonuje zakupu pod pretekstem sprawdzenia za mniejsze pieniądze danego produktu. W niektórych przypadkach taka metoda skutkuje ale niestety nie w domenach internetowych.

Promocje “Zero zł za domenę”
Dość bardzo wprowadzające w błąd. Nazwa tej promocji sugeruje że domenę dostaniem na zawsze za darmo. Podobne kombinacje słowne wprowadzają każdego dnia klientów w błąd. Podstawowe błędy podobnych kampanii to brak informacji o konieczności przedłużenia abonamentu lub brak wyraźnie podanej ceny za przedłużenie. Osoby które pierwszy raz korzystają z takich promocji często są zdziwione po roku rozkręcania witryny że muszą oprócz serwera przedłużyć też abonament na domenę.

Haczyki w postaci regulaminu promocji.
Regulamin promocji, jest to zazwyczaj osobny dokument który zatwierdzamy dokonując zakupu często całkowicie nieświadomie. Często w takich regulaminach promocji są wpisane kruczki uniemożliwiające przeniesienie domeny do innego często tańszego rejestratora w czasie kilku najbliższych lat. Również zdarzają się klauzule mówiące o nakazie zakupu również drogiego konta hostingowego w tej samej firmie. Gdy napotkasz takie zapisy w jakimkolwiek regulaminie, warto to zgłosić, ponieważ takie klauzule są sprzeczne z prawem.

Informacje

Jak wybrać dobry serwer pod stronę ?

W zależności od indywidualnych potrzeb każdego z klientów różne serwery będą spełniać poszczególne oczekiwania. Jednak aby nie kupić kota w worku, należy zawsze posiłkować się informacjami na temat dostępności serwerów w sieci czyli współczynnik wyrażany jako UpTime serwera.

Czy można zarobić na stronie internetowej

To pytanie zadaje chyba każda osoba która myśli o otwarciu własnej witryny internetowej. Odpowiedź spodoba się wszystkim ponieważ brzmi, tak można zarobić, a wysokość wpływów jest ograniczona czasem i zapałem prowadzącego. Do wyboru mamy kilka modeli zarobkowych, w zależności od chęci zaangażowania można wybrać odpowiedni system dla siebie.