Plik graficzny reklamy serwisu Tania Domena EU
Załóż konto

Moja pierwsza własna strona, tylko jak ?

Jeśli chcesz zbudować i opublikować w internecie swoją pierwszą stronę WWW to zapewne chciałbyś sie dowiedzieć co jest potrzebne do sprawnego przeprowadzenia takiej operacji. Dla osoby początkującej może się to wydawać odrobione skomplikowane ale już przy drugiej witrynie wszystko idzie szybko.

Strona WWW i jej składniki.
Każda witryna internetowa składa się z kilku elementów które powodują że można taką stronę opublikować w sieci. Najważniejszy jest adres WWW czyli tak zwana domena internetowa. Każda osoba która będzie znała adres internetowy będzie mogła bez problemu odwiedzać witrynę i korzystać z jej zasobów. Aby adres mógł kierować internautów do strony docelowej musimy zakupić serwer lub konto host w jakiejś serwerowni. Dzięki temu Twoja strona WWW będzie cały czas dostępna dla internautów. Gdy już posiadamy adres oraz serwer gdzie możemy składować pliki naszej witryny potrzebujemy grafiki oraz treści na strony. Gdy już te wszystkie elementy zostaną zebrane i połączone można cieszyć się własną stroną internetową.

Grafika i szablon html/css
Grafika jest tak samo ważna jak adres domeny. Większość internautów zwraca dużą uwagę na szatę graficzną. Dlatego należy nie przesadzać z elementami graficznymi które odciągają wzrok użytkowników ponieważ w momencie znudzenia się grafiką taka osoba zamyka witrynę. Jak każdy wie strona to nie obrazek a szablon html/css dzięki któremu odpowiednie elementy są wyświetlane w odpowiednich miejscach dzięki czemu wszystko wygląda tak jak na obrazku przygotowanym przez grafika. Kod strony powinien być jak najbardziej prosty i uporządkowany. Dzięki zachowaniu prawidłowego kodowanie plików witryny wyszukiwarki będą mogły odpowiedni indeksować Twoją witrynę.

W sprawie serwera lub konta host polecamy nasze usługi pod adresem Tani-Host.com

Informacje

Czym jest adres internetowy?

Adres internetowy to logiczny ciąg znaków, zazwyczaj słowo lub nazwa własna. Taki adres WWW jest zapisywany na serwerach DNS. Serwery DNS odpowiadają za przekierowanie internauty wpisującego odpowiedni ciąg znaków w pole adresu przeglądarki. Na serwerze DNS nie można przechowywać plików strony, jest on jedynie maszyną która łączy nazwę domeny z serwerem hostingowym który przechowuje pliki witryny internetowej.

Uwaga na promocje.

Promocje typu „Domena za ZERO zł”, często okazuje się kosztownym problemem. Niektóre firmy reklamują się głosząc informację że zarejestrują dla Ciebie domenę lub kilka adresów za 0 zł. Jednak nic nie wspominają że w regulaminie promocji określone są kosztowne klauzule powodujące przymus opłacania domeny przez kilka lat ze znacznie wyższym rachunkiem.

Czy można zarobić na stronie internetowej

Praktycznie każda strona internetowa możne zarabiać. Wystarczy że Twoja strona internetowa osiągnie Page Rang w wysokości 1 lub 2 a już możesz zarabiać. Każda witryna posiadający dodatni Page Rang, może zainstalować w dodatkowym folderze katalog stron i czerpać zyski z odsprzedaży miejsca na treści promocyjne oraz linki wychodzące do stron kontrahentów. Zacznij zarabiać w internecie.