\
Transfer domeny internetowej

Transfer domeny co to oznacza ?

Transfer domeny internetowej to nic innego jak prosta zmiana operatora u którego opłacamy rachunki za posiadane adresy WWW. Transferu domeny nie należy mylić z cesją domeny internetowej. Gdy znajdziesz tańszą ofertę możesz z niej skorzystać ale to właśnie oznacza transfer. Aby zmienić operatora swojej domeny internetowej należy pobrać kod AutoInfo.

 

Kod AutoInfo.

Ciąg znaków o nazwie Kod AutoInfo służy do transferu domeny internetowej. Należy zgłosić obecnemu operatorowi fakt chęci przeniesienia domeny i poprosić o wydanie kodu AutoInfo. Jest on niezbędny do transferu domeny. Kod ten jest unikalny dla każdej domeny, dzięki temu system zarządzania domenami znajdujący się w NASK może dokonać bezpiecznych przenosin. Pozyskany kod AutoInfo należy wraz z adresem WWW podać nowemu operatorowi w celu transferu domeny. Transfer domeny jest rozłożony w czasie. Czeka nas jeszcze tylko potwierdzenie przeniesienia.

 

Czy nie utracę domeny podczas transferu ?

Utracenie domeny podczas transferu jest całkowicie niemożliwe. Zabezpieczenie w postaci kodu AutoInfo dokładnie zabezpiecza proces przenosin. Dodatkowo podczas przenosin domeny, system NASK za pomocą domeny operatorów wysyła wiadomości e-mail na podane skrzynki przy rejestracji domeny z informacją i prośbą o potwierdzenie przenosin. Kombinacja tych funkcji wyklucza kradzież domeny podczas transferu.

 

Czy domena zniknie z internetu na czas transferu ?

Podczas trwania transferu domeny internetowej, jej adres jest cały czas dostępny. Przeniesienie samej domeny bez zmiany hostingu oznacza że nie ingerujemy w zapisy w serwerach DNS. Gdy nie ma ingerencji w strefach DNS to nie ma potrzeby przestoju. Tylko gdy zmieniamy IP serwera hostingu może nastąpić przerwa w dostępie do witryny internetowej.