\
Przechwycenie domeny internetowej

Przechwycenie domeny internetowej.

Gdy jesteśmy zainteresowani jakąś domeną internetową a jest już zajęta, mamy kilka sposobów na jej pozyskanie. Oprócz opcji na domenę, mamy również do dyspozycji giełdę domen ale i również przechwycenie. Z giełdą domen istniej pewne zagrożenie. Jedną nazwą może być więcej osób zainteresowanych. W takim wypadku cena za jej przejęcie może przewyższyć budżet którym dysponujemy. Dlatego łatwiej liczyć na opcję lub przechwycenie.

 

Różnice między przechwyceniem a opcją na domenę WWW.

W przypadku opcji na domenę, właściciel może się szybko dowiedzieć że ktoś jest zainteresowany jego domeną. Informacje o zgłoszeniu opcji na dany adres są jawne i ogólnodostępne chwilę po zleceniu takiej usług. Przechwycenie domeny internetowej jest bardziej incognito. Przy zgłaszaniu chęci przejęcia domeny musimy pokierować swoje pierwsze kroki do firm które zajmują się takimi usługami. Po zgłoszeniu zlecenia na przechwycenie domeny, nikt nie dowiaduje się że trawa polowanie. Dzięki temu mamy większe szanse na to że obecny właściciel zapomni o opłaceniu na czas swojego adresu i uda go się przejąć.

 

Czy przechwycenie domeny jest realne ?

Aby operacja przechwycenia domeny internetowej udała się, jej obecny właściciel musi zapomnieć o jej opłaceniu. Tylko w takim wypadku domenę można przejąć. Oprogramowanie firmy która zajmuje się przechwytywaniem adresów WWW, zgłasza chęć jej zarejestrowania w sekundę po przejściu domeny do rejestru wolnych adresów. Także żadna firma która zajmuje się przechwytywaniem domen nie gwarantuje w 100% swojej skuteczności. Wszystko zależy od tego czy obecny abonent nie zapomni przedłużyć abonament na swój adres WWW.