\
Giełda domen internetowych

Giełdy domen internetowych.

W sieci można znaleźć bardzo dużo operatorów którzy oferują w szeregu swoich usług również giełdy domen internetowych. W ten sposób zwiększają sprzedaż domen na swoich platformach. Internauta rejestruje domeny u zaprzyjaźnionego operatora i może je wystawiać tylko na giełdzie którą on obsługuje. W ten sposób napędza się sprzedaż adresów WWW.

 

Gdzie najwięcej opcji sprzedaży ?

Trudno powiedzieć gdzie można najlepiej sprzedać swój adres. Aby to zrobić najbardziej korzystnie należy powiadomić bardzo dużo osób o obecnej ofercie sprzedaży. Znana prawda, im więcej osób dowie się o licytacji tym większe szanse że trafimy na wartego uwagi kupca.

 

Czy kupowanie domen się opłaca ?

Rejestracja domen internetowych pod sprzedaż może być opłacalna ale tylko w przypadku gdy szybko i drogo je sprzedamy. Niestety nie każdy adres WWW znajdzie swojego nabywcę. Owszem w Polsce mamy jeszcze bardzo mało zarejestrowanych domen internetowych. Jednak nie codziennie dochodzi do spektakularnych sprzedaży. Większość inwestycji w adresy WWW przynosi straty lub minimalne zyski. Domena która nie ma przeznaczenia i jest jedynie zaparkowana nawet wyświetlając reklamy nie zarobi na swoje utrzymanie.