\
Gdzie i jak kupić domenę internetową ?

Gdzie mogę zarejestrować domenę ?

Wpisując w Google frazę „rejestracja domen internetowych” uzyskasz szereg adresów pod którymi będziesz mógł zarejestrować swoją domenę internetową. Aby stać się posiadaczem adresu internetowego wystarczy kilka złotych i pomysł na nazwę domeny. Po wybraniu oferty rejestratora (których jest naprawdę dużo do przejrzenia), wpisujesz wybraną nazwę w formularz, podajesz swoje dane osobowe potrzebne do rejestracji adresu WWW i wystarczy potwierdzić chęć zakupu klikając w link potwierdzający prawdziwość adresu e-mail i zamówienia. Po opłaceniu faktury jesteś już pełnoprawnym właścicielem domeny internetowej.Na jaki okres staję się właścicielem domeny internetowej ?

Wszystkie domeny globalne oprócz jednego wyjątku (co.uk) są sprzedawane na rok czasu. To oznacza że po 365 dniach od rejestracji domeny należy ją ponownie opłacić już jako pełny abonament. Koszt przedłużenia jest inny od kosztu jej rejestracji. Często widzimy oferty gdzie oferuje nam się do kilku domen za darmo. Jest to trik marketingowy. Gdy zbudujesz dobrą witrynę pod tymi adresami to za rok zostaniesz zmuszony do zapłacenia znacznie większego rachunku za przedłużenie domeny internetowej o kolejny rok. Aby uchronić się przed takimi niespodziankami należy sprawdzić cennik domen u danego operatora i zajrzeć pod zakładkę koszt przedłużenia adresu WWW.Zwracaj uwagę na regulamin.

Często też można natknąć się na kruczki w regulaminie związane z promocją. Działa to następująco. Otrzymujemy domenę po obniżonych kosztach jak nie całkowicie za darmo i zatwierdzamy regulamin. Polacy mają to do siebie że często nie czytają regulaminów. Uznajemy to za zbędny dokument który zajmuje tylko czas. I to właśnie wykorzystują nieuczciwi przedsiębiorcy. Często w regulaminie zapisane są klauzule zobowiązujące nas do zapłaty wyższych kosztów przedłużenia domeny o kolejne lata wraz z obowiązkiem jej utrzymywania przez kilka lat pod groźbą kary umownej często liczonych w setkach złotych.TaniaDomena.EU wyróżniona.

Nasz serwis jak i cała firma został wyróżniony Certyfikatem WiarygodnaFirma.PL Wyróżnienie otrzymaliśmy od kontrahentów z którymi współpracujemy od lat w dziedzinie utrzymania domen internetowych. Dziękujemy naszym stałym klientom za pomoc w osiągnięciu wysokich standardów obsługi klienta.