\
Czy warto dbać o zdrowie pracowników

Nie zadbałeś o pracownika i jego zdrowie ?

Dbaj o zdrowie swoich pracowników poprzez zapewnienie im dostępu do prywatnej opieki medycznej. Takie usługi można uzyskać w Ogólnopolskim Centrum Medycznym, które posiada placówki na terenie całego kraju. Utrata jednego pracownika na kilka dni może nie być aż tak dokuczliwa jak rozniesienie choroby na pozostałe osoby które znajdują się w biurze. Każdego dnia do firmy przychodzą obcy ludzie, między innymi kurierzy i listonosz. Te osoby mają kontakt każdego dnia z wieloma innymi ludźmi którzy mogą przenosić zarazki lub już rozwiniętą chorobę. Gdy odwiedzi nasze przedsiębiorstwo osoba zarażona grypą lub innym łatwo przenoszącą się wirusem, może zarazić naszego pracownika który ma z odwiedzającym bezpośredni kontakt. Od tego może zacząć się fala zwolnień tylu L4 w naszej firmie.

 

Co się dzieje gdy pracownik zachoruje

Gdy osoba z naszej firmy która miała kontakt z innym człowiekiem który przenosił grypę zostanie zarażona to jeszcze nie ma tragedii. Przy odrobinie czujności pracownika i jego kolegów z pracy, szybko zaobserwuje pierwsze objawy jakim jest ogólne zmęczenie, rozkojarzenie i brak chęci do pracy. W takiej sytuacji wystarczy przejść się do najbliższej apteki i kupić na własny koszt leki dla pracowników. Jednak gdy nikt nie zauważy pierwszych objawów a pracownicy przebywają w jednym pomieszczeniu przez osiem godzin to może dojść do zarażenie pozostałych osób w firmie.

 

Takie zarażanie współpracowników może doprowadzić do czasowego przerwania działania całej firmy. Gdy tylko jedna osoba odejdzie na zwolnienie chorobowe, możemy jej obowiązki przekazać komuś z tego samego działu. Ale gdy cały dział zachoruje, to automatycznie jego praca zostaje wstrzymana. Można temu przeciwdziałać doraźnie i zagwarantować pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej która zachęca do profilaktycznego badania na podstawowe zagrożenia zdrowia ale również ułatwia i przyśpiesza reakcję w przypadku rozwinięcia się poważnego wirusa sezonowej choroby. Praktycznie natychmiastowy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz do specjalistów gwarantuje szybki powrót do zdrowia naszych pracowników co przekłada się na stabilność działania firmy.